1. Czy mogę stosować Eva/qu przez dłuższy czas?

Czopki Eva/qu są całkowicie bezpieczne dla organizu. Nie powodują efektów ubocznych ani uzależnienia.

2. Dlaczego czopki Eva/qu mogą stosować dzieci dopiero od 12 roku życia, skoro są bezpieczne nawet dla kobiety w ciąży?

Czopki Eva/qu są całkowicie bezpieczne, jednak ze względu na wielkość czopka, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

3. Czy czopki Eva/qu na pewno zadziałają po 15 minutach?

Stosując czopki Eva/qu możemy kontrolować czas wypróżnienia, co nie jest możliwe w przypadku doustnych środków przeczyszczających. Bodziec stymulujący wypróżnienie jest odczuwalny niedługo po aplikacji czopka, należy jednak powstrzymać się od skorzystania z toalety przez przynajmniej 10-15 minut. W tym czasie zaleca się raczej chodzić, niż siedzieć. Efekt wypróżnienia następuje po 15-30 min od zastosowania.

4. Czy pobudzenie jelita wywołane przez czopki Eva/qu nie spowoduje skurczy u kobiet ciężarnych?

Eva/qu są zalecane kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym ponieważ działają bardzo łagodnie. Są stosowane miejscowo, przez co nie wchłaniają się do organizmu. Nie działają drażniąco na jelita i nie powodują efektu przeczyszczającego. Bąbelki uwalniane podczas rozpuszczania czopka, masują mięśnie gładkie, powodując ich rozluźnienie, wywołując naturalne odruchy wypróżniania. Zarówno składniki czynne jak i podłoże zawarte w czopkach Eva/qu są powszechnie stosowane w żywności czy kosmetykach i są całkowicie neutralne dla organizmu.

5. Czy mogę stosować czopki Eva/qu jeśli mam hemoroidy?

Czopki Eva/qu są polecane również osobom, które cierpią na dolegliwości związane z hemoroidami . W przypadku tego typu dolegliwości, aby umożliwić jak najwygodniejsze wprowadzenie czopka, przed aplikacją do kanalu odbytu można natłuścić go np. oliwą z oliwek.

6. Czy czopki Eva/qu muszą być przechowywane w lodówce?

Czopki Eva/qu mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. Nie rozpuszczają się pod wpływem temperatury pokojowej, dlatego można je wygodnie stosować także w podróży.