Zaparcia w ciąży

Kobiety rzadko się przyznają, że cierpią na zaparcia. Jest to wstydliwy problem, a statystyki pokazują, że dotyka większości ciężarnych kobiet.

Zaparcia w ciąży spowodowane są w szczególności zmianami hormonalnymi spowalniającymi perystaltykę jelit, powiększającą się macicą, uciskającą jelito grube czy przyjmowanymi preparatami z żelazem. Oddawanie stolca staje się kłopotliwe i bolesne. Przyszłym mamom oraz mamom karmiącym, lekarze odradzają stosowanie powszechnie dostępnych środków na zaparcia.  Większość z nich działa przeczyszczająco, ingerując w gospodarkę wodno- elektrolitową organizmu, powodując odwodnienie i zachwianie równowagi. Może mieć to niekorzystny wpływ na płód. Stosowanie diety bogatej w błonnik jest jak najbardziej zalecane, jednak nie pomoże w krótkim czasie, gdy już problem z zaparciem się pojawi. Trzeba pamiętać również, że nie zawsze niewłaściwa dieta jest przyczyną zaparcia podczas ciąży.

Sposoby na zaparcia są różne, ale co zrobić aby pozbyć się ich w bezpieczny dla siebie i dziecka sposób?

Eva/qu® to innowacyjne, naturalne rozwiązanie problemu zaparć, w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży, w połogu i karmiących piersią. Preparat ma postać wygodnych, łatwych w aplikacji czopków. Działają miejscowo, łagodnie, wywołując fizjologiczne, naturalne reakcje organizmu.  Pozwala zaplanować moment jednorazowego wypróżnienia, gdyż działa po 15 minutach od aplikacji. Czopki Eva/qu® nie mają skutków ubocznych, nie odwadniają i nie zaburzają równowagi elektrolitycznej.